Samarbeidsvisning, torsdag 5. februar: «Sirat»

Dette er en intens filmopplevelse som gjerne kan sees på stort lerret, så vi har denne første visningen av filmen i Edda 6. Så, benytt sjansen.

En mann og hans sønn ankommer et rave langt inne i de marokkanske fjellene. De leter etter deres datter og søster, Marina, som forsvant for flere måneder siden på en av disse endeløse festene. Omringet av elektronisk musikk og en rå og fremmed følelse av frihet, deler de ut bildet hennes igjen og igjen. Selv om håpet om å finne henne gradvis svinner hen, følger de på til neste fest – dypere inn i det øde ørkenlandskapet.

«Sirāt» tar publikum med på en suggererende psykologisk reise. Tittelen refererer til et islamsk begrep om den smale broen som skiller himmel fra helvete – der det minste feiltrinn kan få skjebnesvangre konsekvenser. Denne referansen gir også et hint om hvilken intens opplevelse filmen byr på. «Sirāt» vant juryens pris i Cannes – samt pris for beste komponist og Palm Dogs Grand Jury-pris – og ble med det en av festivalens store snakkiser.

År: 2025
Land: Spania/Frankrike
Regi: Oliver Laxe,
Sjanger: Action/eventyr/drama
Sted: Edda kino
Tid: 18
Varighet: 1 tim 55 min

Aldersgrense: 18 år grunnet kinobar

Facebook link til Edda Kinos event: https://fb.me/e/9BEQ4pZzn

Vi selger medlemskap i foajeen fra kl 17:30. Edda Kino selger billetter. Filmklubbens medlemmer har honnørpris. 

Etterpå går vi ut og sosialiserer oss et sted.